Kilka sposobów na jajecznicę

Jajecznica jest chyba jednym z bardziej typowych dań serwowanych na śniadanie. Każdy chyba wie jak przyrządzić bazową wersję. Nie ma co się nad tym dużo rozwodzić, zwłaszcza, że każdy robi to danie wedle własnego uznania, niektórzy wolą jajka bardziej ścięte, inni mniej. W tym artykule przedstawione zostaną pomysły na urozmaicenie jajecznicy.

Jajecznica z kurkami

Kurki to bardzo smaczne grzyby, idealnie komponują się one z jajecznicą. Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji spróbować takiego połączenia to zdecydowanie warto je sprawdzić.

Jajecznica z łososiem wędzonym i szczypiorkiem

Jeśli komuś znudziła się klasyczna jajecznica, warto poeksperymentować. Dobrym pomysłem będzie dodanie wędzonego łososia oraz szczypioru.

Klasyka

Ta pozycja powinna być bardziej znana większości osób. Mianowicie chodzi o jajecznicę na skwarkach z boczku. Zamiast boczku można też użyć szynki. Ta wersja jajecznicy jest chyba równie popularna co najprostsza z samych jajek. Nie sposób się jednak dziwić, gdyż to połączenie smakuje wyśmienicie.

Sposobów na urozmaicenie jajecznicy jest o wiele więcej. W zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia, gdyż wiele dodatków wspaniale łączy się z tym daniem. Oprócz wcześniej wymienionych kombinacji można dodać chociażby pomidory, świeże lub suszone, pieczarki, cebulkę oraz wiele innych składników.